Ar “Latvijas Goda apli” sāksies simtgades pasākumi Smiltenes novadā Ar “Latvijas Goda apli” sāksies simtgades pasākumi Smiltenes novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Ar “Latvijas Goda apli” sāksies simtgades pasākumi Smiltenes novadā

Latvijas simtgades svinēšanas festivāls “Latvijas Goda aplis” turpina apceļot un godināt valsts novadus. Šajā nedēļas nogalē – 28. aprīlī – tas aicina uz svinīgu valsts simtgades pasākumu atklāšanu, kā arī Lielo talku Smiltenes novadā.

Ikvieni svētki latvietim sākas ar savas mājas un sētas uzkopšanu. Arī valsts simtgades svinības Smiltenes novadā sāksies ar talku, kuras laikā tiks uzposta tā galvenās pilsētas sirds – Smiltenes evaņģēliski luteriskās baznīcas apkārtne.

Talka sāksies pulksten 09.00 baznīcas dārzā, kur ikvienu līdzēt gribētāju sagaidīs pasākuma vadītājs un uzmundrinās jauniešu grupa “Skolas roc’n’roll”. Talkošana norisināsies no pulksten 09.30 līdz pulksten 12.00 un tās laikā tiks ierīkota arī hortenziju dobe. Svinīgā puķu stādīšana notiks pulksten 11.30.

No pulksten 09.30 līdz pulksten 10.30 baznīcas dārzā notiks arī dažādas aktivitātes bērniem. Piemēram, koka lukturīšu krāsošana. Uz talku vēlams ņemt līdzi labu garastāvokli, darba cimdus un grābekli vai zāģi. Pulksten 12.00 paredzētas pusdienas kopā ar latvju saimnieci Donu Ilzi un arīdzan muzikālu pārsteigumu.

Paralēli no pulksten 09.00 līdz pulksten 13.00, kā arī no pulksten 19.00 līdz pulksten 22.00, baznīcas torņa telpā būs apskatāma Smiltenes Fotokluba fotogrāfiju izstāde, kurā atainotas novada skaistākās ainavas gadalaiku griežos. Foto autori – Evija Ziemiņa, Inga Zaļkalne, Agita Ļeļeva un Agnis Melderis.

Savukārt no pulksten 13.00 līdz pulksten 20.00 Smiltenes pilsētas kultūras centra foajē būs apskatāma novada pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu radošo darbu izstāde “No sendienām līdz Latvijas simtgadei”.

Pulksten 18.00 kultūras centra 3D zālē būs iespēja noskatīties Latvijas simtgades kinofonda spēlfilmu “Paradīze’89”. Tās režisore ir Madara Dišlere un šī visu laiku bērniem domātā piedzīvojumu filma vēsta par četru mazu meiteņu vasaras gaitām astoņdesmito gadu pašās beigās, kad šķobās Padomju Savienības pamati un gaisā jūtamas Atmodas noskaņas. Ieejas maksā kinoseansā – EUR 2,50.

Pulksten 20.00 Baznīcas laukumā notiks koncerts “Smiltenes sirdī…”, ko vadīs Rita Rozīte un Aigars Veldre. Tajā piedalīsies kultūras centra jauktie kori “Vidzemīte” un “Pakalni”, kultūras centra pūtēju orķestris, bērnu un jauniešu interešu izglītības centra tautas deju kolektīvs “Dadzīši”, Grundzāles kultūras nama muzikālā apvienība “Prieks, kur tu rodies” un komponiste, dziedātāja Inga Ruka, kā arī Smiltenes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Undīnes”.

Savukārt pēc koncerta pilsētniekus un pilsētas viesus priecēs īpašs 3D ilūziju priekšnesums “Mīlestības mozaīka”, kas ir spilgtu vizuālo efektu kompozīcija. Tā aicina ļauties fantāzijai un ir multimediāla parafrāze par mūžīgo un vienmēr jauno mīlestības tēmu.

Simtgades svinības Smiltenes novadā šogad turpināsies ar Baltā galdauta svētkiem pilsētā un pagastos, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku ieskaņas lielkoncertu “Es esmu Latvija” Jāņukalna estrādē, Vienības velobraucienu un citām norisēm.

28. aprīļa pasākumu rīko biedrība “Staro 100” sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību.