Latvijas Goda aplis Cēsu novadā Latvijas Goda aplis Cēsu novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Cēsu novadā

Latvijas karoga šūpulis Cēsis gaidāmajā Lāčplēša dienā 11.novembrī cēsniekiem un pilsētas viesiem piedāvās bagātīgu pasākumu programmu.

Plkst.15.00 Cēsu Izstāžu namā tiks atklāta izstāde “Cēsnieks Latvijas valstij. Zigrīda un Jānis Apali”
Plkst.17.00 svinīgs brīdis pie Skolnieku rotas pieminekļa. Spēlēs A.Kalniņa mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris. Pēc tam kopīgi dosimies uz lāpu gājienā uz Lejas kapiem.
Plkst.17.30 Piemiņas brīdis Lejas kapos. Dziedās Cēsu 1.pamatskolas zēnu koris Ilzes Grinfeldes vadībā.
Plkst.18.00 Pils parkā norisināsies multimediāls priekšnesums “Latvija esam mēs paši!”, kura laikā uzrunu teiks Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un festivāla Latvijas goda aplis pārstāvis. Kā ierasts notiks mirdzošās Latvijas kontūras veidošana, kā arī multimediāls priekšnesums – gaismas projekcijas uz Viduslaiku pils mūriem. Par siltu tēju rūpēsies Zemessardzes 27. kājnieku bataljons.
Laikā no plkst. 17.00 līdz plkst. 22.00 Latvijas karoga krāsās tiks izgaismota Cēsu Jaunā pils tornis un Uzvaras piemineklis.

Renārs Sproģis — viens no patriotiskākajiem Cēsu iedzīvotājiem. Uzņēmējs, Cēsu novada domes deputāts un dažādu patriotisku notikumu iniciators. Cilvēks, kurš ir idejas autors Cēsu kauju rekonstrukcijas pasākumam Cēsīs 22.jūnijā un ik gadu 11. novembrī pulcē tūkstošus Cēsu pils parkā, kur uz pils torņa sienas tiek rādītas videoprojekcijas un cilvēki atstāj tūkstošiem degošu svecīšu Latvijas valsts kontūrā.