Latvijas Goda aplis Daugavpilī Latvijas Goda aplis Daugavpilī
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Daugavpilī

Rīgas ielas svētki, kuru tēma šogad ir “Zvaigznes par zvaigznēm”, 22. septembrī Daugavpilī startēs pulksten 20.
Līdz pulksten 23 Rīgas ielas posmā starp Viestura un Muzeja ielu norisināsies visdažādākās aktivitātes. Varēs iepazīties ar hip-hop, brake dance un parkūra tehnikas zvaigznēm, apskatīt retro auto, sacīkšu auto un motociklus, kā arī tikties ar motosporta jomu pārstāvjiem. Darbosies arī dažādas darbnīcas – “Zvaigznes nospiedums”, “Kosmosa dzīlēs”, “Zvaigžņu grafikas darbnīca”, “Zvaigžņu meistarklase”, keramiķu darbnīca, lidojošo šķīvīšu meistarklase u.c.

Svētku laikā tiks demonstrēta videofilma “Pilsēta un pilsētnieki. Kino, foto zibšņu apstarotie”, būs iespēja iepazīties ar populārākām un mazāk zināmām personībām, kuras nesušas Daugavpils vārdu pasaulē. Pastaigājoties pa Rīgas ielu, varēs satikt arī “Saules skolas” demonstrētās “Zvaigžņotās modes kolekciju”, savukārt Vienības laukumā dominēs avio tēma. Svētku viesus priecēs arīdzan “dzīvās skulptūras” un svētku simbols “Zvaigžņotais gliemezis”.

No pulksten 20 tiks izgaismotas arī pilsētas ēkas un šoreiz, godinot Latvijas valsti simtgadē, īpašs gaismas objekts būs apskatāms Dubrovina parkā esošajā ozolu alejā, kuras strūklaka būs kļuvusi par ūdens ekrānu, uz kura tiks demonstrēta festivāla “Latvijas Goda aplis” videoprojekcija “Saules gada rits”. Tajā mākslinieciskā veidā tiks apspēlētas “Latvijas Goda apļa” saktā attēlotās simboliskās spēka zīmes un senais saulstāvju kalendārs.

Rīgas ielas svētku laikā tiks piedāvātas arī vairākas koncertprogrammas gan Vienības laukumā, gan Sv. Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcas pagalmā, kur uzstāsies Daugavpils solisti, ansamblis “Akvarelis”, Daugavpils Latviešu kultūras centra profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “Daugava” un “Daugavpils Sinfonietta” ar “Zvaigžņoto mūziku”. Bet pulksten 22.00 baznīcas pagalmā uz savu koncertprogrammu aicinās intelektuālā indie rock grupa “Sigma”.

22.09.2018 20:00 - 23:00

Noderīgas saites

Nokļūšanai pasākumos aicinām izmantot sliežu transportu – AS “Pasažieru vilciens” www.pv.lv