Latvijas Goda aplis Dobeles novadā Latvijas Goda aplis Dobeles novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Dobeles novadā

Dobeles novads 6. janvārī ielūdz pie sevis ciemos viesus no tuvākās un tālākās apkaimes.

Jau no paša rīta pilsētas ciemiņus sagaidīs Dobeles īpašie saimnieki - sniegavīri. Dobele ir vienīgā pilsēta Latvijā, kuru sniega trūkums nekavē kļūt par visu sniegavīru galvaspilsētu. Vairāki desmiti balto milžu izklīduši pilsētas ielās. Lai tos labāk atrastu, no plkst.11.00 Dobeles novada domes laukumā darbosies informācijas centrs, kas iedos ceļu karti pie sniegavīriem, atbildēs uz neskaidrajiem jautājumiem par svētku dienas plānu. Tur ari varēs pārbaudīt savus spēkus Latvijas zināšanā un savietot Latvijas novadus, līdz izveidojas karte.

Visus zinātkāros jau no plkst.11.00 līdz pat 16.30 Dobeles novada centrālajā bibliotēkā gaidīs šīs dienas goda saimniece Inese Zandere, lai kopā darboties, iemīlētu grāmatas un lasīšanas prieku.

Tur pat līdzās bibliotēkas telpās visas dienas garumā darbosies “Māras istaba”, kurā būs iespēja iepazīt un novērtēt Dobeles un novada amatnieku un mājražotāju darbus.

Trešā viesošanās vieta būs Goda zāle Dobeles novadpētniecības muzejā, kur varēs iepazīties ar Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa, Dobeles pilsētas un novada vēsturi.

Līdz ar tumsas iestāšanos plkst.16.30 sāksies dienas centrālais notikums “Gaismas aplis”.
Plkst.16.30 – 16.50 pie novada domes svētku uzrunas teiks goda saimnieks – novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, goda viesus sagaidīs Zemessardzes 51.kājinieku bataljons. Kā goda viesi pasākumā aicināti - Latvijas republikas Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

Pēc svētku uzrunām visi svētku dalībnieki ar Štāba orķestri un kājinieku bataljonu priekšgalā pa Brīvības ielu dosies uz Dobeles Atbrīvošanas pieminekli.

Plkst.17.00 – 17.30 gaidāma pasākuma kulminācija, kad Dobeles Atbrīvošanas piemineklis iemirdzēsies krāsainā gaismu uzvedumā un ar dejas, mūzikas un gaismas palīdzību atklās Latvijas brīvības stāstu.

Pēc centrālā notikuma, līdz pat plkst. 19.00 pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa, Spēka staru apmirdzēti, viesi varēs apskatīt bruņoto spēku tehniku un baudīt jaunatklāto Dobeles gaismas instalāciju.

Dobele aicina Latvijas iedzīvotājus starot!

Ģērbties silti un nāciet ar savām gaismiņā – lukturīšiem, LED lampiņām, lai Brīvības ceļā un Gaismas aplī ikviens varētu iemirdzēties par godu Latvijas lielākajai vērtībai – brīvībai.

Inese Zandere – dobelniece, dzejniece un rakstniece, daudzu lielisku grāmatu autore, īpaši iemīļota mazo lasītāju pulkā, izdevniecības “Liels un mazs” galvenā redaktore.

Andrejs Spridzāns – jau ilgus gadus Dobeles novada priekšsēdētājs, bet iepriekš bijis ķirurgs.

Zemessardzes 51.kājienieku bataljons un tā komandieris Aivis Vācers – ļoti īpaša un svarīga iezīme  – Dobele ir viena no Latvijas armijas bāzes vietām.

Raimonds Bergamanis – Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs
Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris un vadītājs Dainis Vuškāns – Dobeles novada militārie “lieldraugi” un kompanjoni.

Dobeles novada pašvaldība

Dobeles pilsētas kultūras nams

Māra Krūmiņa – Dobeles novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja;
Rihards Gāle – Dobeles pilsētas kultūras nama pasākumu producents;
Eva Kulmane – Dobeles Amatu mājas vadītāja;
Lana Augule – Dobeles novada Centrālās bibliotēkas direktore;
Dace Blūma – Dobeles novadpētniecības muzeja direktore;
Anita Banziņa – Dobeles novada Tūrisma informācijas centra vadītāja;
Aivis Vācers – Zemessardzes 51.kājnieku bataljona kapteinis;
Dainis Vuškāns – Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra vadītājs.