Latvijas Goda aplis Gulbenes novadā Latvijas Goda aplis Gulbenes novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Gulbenes novadā

Īpaši nozīmīgs 2018. gads ir ne tikai Latvijai, bet arī Gulbenes pilsētai, jo paralēli Latvijas Valsts simtgadei tiek svinēta pilsētas 90. jubileja.

16:00 izstādes "Gulbenei 90" atklāšana Gulbenes kultūras centrā

Pilsētas dzimšanas dienai veltītā fotogrāfiju izstāde tapusi sadarbojoties Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejam, Gulbenes kultūras centram un Gulbenes mākslas skolai.

Ieeja bez maksas

16:15 projekta "Darini savu tautastērpu" noslēguma pasākums Gulbenes kultūras centrā

2014. gadā Gulbenes kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” dalībnieces ar Gulbenes novada atbalstu izveidoja roku darba prasmju apgūšanas grupu “Darini savu tautastērpu” un uzsāka latviešu tautas tērpu darināšanu bez iepriekšējas pieredzes un zināšanām par aušanu un rokdarbiem. Apzinot savu patību, katra dalībniece izvēlējās sev atbilstošu Latvijas novada tautas tērpu, uzzināja tā valkāšanas tradīcijas un apguva darināšanas prasmes. Lielākais gandarījums par notiekošo procesu - tērps darināts pašu rokām. Projekta noslēguma pasākumā cildināsim latviešu tautas tērpus un daudzināsim to darinātājas. Pasākumu papilinās Jaungulbenes postfolkloras grupa “Dadzes”.

Ieeja bez maksas

18:00 etno mūzikas grupas "Tautumeitas" koncerts Gulbenes kultūras centrā

Grupa “Tautumeitas” sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie viņām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē ir dzirdēts un sajusts kā savs. Tagad tautasdziesmas izspēlē, izmantojot savas balsis un tembrāli piesaistošus instrumentus, skanējumā ietverot arī savus uzskatus par laiku, telpu un tautumeitas izjūtām tajos.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem. Ielūgumus lūdzam izņemt no 2. februāra Gulbenes kultūras centra kases darba laikā (no otrdienas līdz piektdienai 12:00-14:00 un 16:00-18:0, sestdien 12:00-14:00)

Pēc koncerta svētku kūka

19:00 Gaismas parāde “Gaismas slepenā dzīve” pie Gulbenes kultūras centra un pilsētas centrālajā skvērā

2014.gada gaismas festivāla “Staro Rīga” populārākais objekts - gaismas parāde “Gaismas slepenā dzīve” viesosies Gulbenē. Gaismas parāde ir unikāla līdzdalības akcija, kurā pilsētas iedzīvotāji kopā ar gaismu tēliem veido savu gaismas “slepeno stāstu”.

Kas ir gaismas parāde “Gaismas slepenā dzīve”? Dienas gaismai satumstot, pilsēta atdzīvojas – tā atplaukst spožās gaismās. Bet kas notiek ar pilsētas gaismu tad, kad visi aizgājuši gulēt un iestājas nakts? Ko gaismas ģimene dara nakts tumšajās stundās? Gaismas parādes “Gaismas slepenā dzīve” laikā pilsētas aizmigusī gaisma visā savā spožumā iznāk pilsētā, lai sarīkotu kārtīgu ballīti un atklātu savas slepenās dzīves stāstu. Gaismas ģimenes locekļi - Mazā spuldzīte, Gaismas mamma, Gaismas tētis, Gaismas līgava un Gaismas astoņkājis aicina ikvienu noskatīties neparastu urbāno parādi.

Plkst. 19:00 parādes vērotājus aicinām pulcēties pie Gulbenes kultūras centra, kā arī gaismas slepeno dzīvi iepazīt tuvāk centrālajā skvērā līdz pat plkst. 22:00.

20:00 Svētku uguņošana

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš

Gulbenes novada dome – Andris Vējiņš, Gulbenes pilsētas pārvalde – Gints Āboliņš, Gulbenes kultūras centrs – Egons Kliesmets, Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļa – Svens Renemanis

25.02.2018 16:00 - 22:00

Noderīgas saites