Latvijas Goda aplis Jelgavas novadā Latvijas Goda aplis Jelgavas novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Jelgavas novadā

Jelgavas novads 10. februarī ielūdz ciemos viesus no tuvākās un tālākās apkaimes uz mazajiem deju svētkiem.

10. februārī plkst. 17. 00 Staļģenes sporta hallē notiks tradicionālais ziemas sadancis, kurā piedalīsies visi Jelgavas novada jauniešu, vidējās paaudzes un senioru tautas deju kolektīvi. Jelgavas novada tautas deju kolektīvu virsvadītāja Ieva Karele stāsta, ka Staļģenē šajā dienā būs mazie deju svētki.  "Šīs vasaras nozīmīgākais notikums, protams, ir Dziesmu un deju svētki. Staļģenē mūsu dejotāji izdejos lielā svētku deju uzveduma  "Māras zeme" repertuāru," stāsta I.Karele, piebilstot, ka nesen vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi apguvuši dejas, kuras svētku uzvedumā vienlaicīgi uz laukuma būs jādejo kopā ar bērniem un jauniešiem. Ļaujot skatītājiem kaut nedaudz sajusties kā lielajos Deju svētkos, uz sadanci uzaicināti arī Jelgavas pilsētas bērnu un jauniešu deju kolektīvi – bērnu un jauniešu centra "Junda" tautas deju kolektīvi, "Vēja zirdziņa" dejotāji, jauniešu deju kolektīvs "Skalbe", kas piedalīsies kopējā uzvedumā.  "Katru gadu kolektīviem pievienojas kāds jauns dalībnieks – kāds, kurš ne reizi nav bijis Deju svētkos, tāpēc šādi lieli koncerti novadā, kur vienlaicīgi uz laukuma dejo vairāki kolektīvi, viņiem ir labs treniņš, lai smeltos pieredzi. Savukārt skatītājiem kaut nedaudz būs iespēja sajust lielo svētku garšu," stāsta I.Karele, aicinot uz sadanci Staļģenē.

Šoreiz koncerts būs īpašs arī tādēļ, ka tā laikā tiks godināti dejotāji - novada saimnieki un saimnieces.  "Mēs izvēlējāmies izcelt cilvēkus  - uzņēmējus, zemniekus, sabiedriskos darbiniekus, ģimenes, kuras savu brīvo laiku piepilda radoši – dejo tautas dejas, tādējādi rūpējoties par latvisko tradīciju saglabāšanu. Jelgavas novada amatiermākslas kolektīvos šādu cilvēku ir daudz," stāsta pasākuma režisore Dace Vilne, uzsverot: Latvijas valsts simtgadi gaidot, iepazīsim un no jauna pārliecināsimies, cik mūsu cilvēki ir aktīvi un radoši.

Pēc deju koncerta beigām no plkst 19.00 deju koncerta visus interesentus laukā pie Staļģenes vidusskolas gaidīs Staro Rīga gaismas objekts „Emogrāfs”, kas ikviena dalībnieka sirdspukstus pārvērtīs mūzikā un žilbinošā mozaīkā. Turklāt muzikālo pavadījumu un attēla dinamiku noteiks tikai un vienīgi projekta apmeklētāju sirds "informācija". "Emogrāfa" apmeklētāju uzdevums ir vienkāršs – ievietot pirkstu ierīcē un skatīties savu sirdspukstu veidotajā mozaīkā, kuras attēls ir atkarīgs no katra personīgi, bet ar apziņu to ietekmēt ir neiespējami.

JELGAVAS NOVADA GODA SAIMNIEKI – ĢIMENES, KURAS DEJAS SOLI NODOD MANTOJUMĀ NĀKAMAJĀM  PAAUDZĒM !

Elejas pagastā  dejo kolektīva vadītājas   Ivitas Lejavas – Majores ģimene. Dejo Ivitas vecākā meita Eva ar dzīvesdraugu Oskaru, jaunākā meita Nikija, vīrs Arnis, Ivitas māsa Arnita ar vīru Druvi.

Zaļenieku pagastā  dejo Jelgavas novada domes deputāts Juris Razživins ar sievu Egitu. Ir veiksmīgi zemnieki un 3 dēlu vecāki.

Sandras un Panteleja Pahirko ģimenē faktiski dejo visi – divi dēli Andris un Rolands, meita Leonora ar vīru Normundu.

Vilcs pagastā dejo politiķis un zemnieks Juris Lavenieks  ar sievu Līgu ,kā arī abi dēli un meita.

Dejo arī zemnieks Kaspars Duge ar sievu – latvju saimnieci un piparmētru karalieni Lolitu, pastarīte Nelda  piedalās deju kolektīva  uzvedumos, bet vecākā meita Ruta dejo Lielplatones  pagasta jauniešu deju kolektīvā.

Inese Reinvalde savos vadītajos kolektīvos iesaistījusi vīru Juri, meitu Baibu un znotu Mihailu.

Lielplatones pagastā dejo  Gunta Duges ģimene-sieva Anda, viņu dēls Roberts ir pagasta jauniešu deju kolektīva dalībnieks. Gunta meitas Zane un  Elīna ar vīru Ingu,  ir Vilces pagasta dejotāji.

33 gadus deju kolektīvā dejo Astra un Uldis Bitēni, viņu meita Rūta turpina tradīciju, dejojot jauniešu deju kolektīvā.

Lielplatones deju kolektīvu vadītāja Lāsma Ivanova jauniešu kolektīvā iesaistījusi abus dēlus – Tomu un Aldi, kā arī savas krustmeitas Madaru un Megiju.

Glūdas pagatā, dibinoties deju kolektīvam, viens otrā saskatījās Ilze un Andrejs Lomakini. No viņu 2 atvasēm dejas soli apgūst dēls Jānis.

Jaunsvirlaukas pagastā  dejo  uzņēmēji- Saulāju ģimene- Inese un Didzis, 3 burvīgu, talantīgu bērnu vecāki, ir 2017.gada konkursa “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” laureāti.

Platones pagastā dejo Vineta un Toms Zūbergi , kā arī Indra un Miķelis Ducmaņi. Abu ģimeņu bērnu klātbūtne mēģinājumos iz neiztrūkstoša, kas dod cerību, ka dejas tradīcija nezudīs!

Svētes pagastā no kolektīva dibināšanas dienas dejo zemnieku saimniecības “Ziediņi” īpašnieki Daina un Ilgvars Dārziņi. Deja ir lolota ģimenes 3 paaudzēs –mamma to nodevusi Dainai un  viņi tālāk saviem bērniem- meitai Alisei un dēlam Eināram.

Kalnciema pagastā dejo  Skorodumovu ģimene. Ar savu piedalīšanos iepriekšējos Dziesmu un Deju svētkos, Juris atdzīvinājis mammai mīlestību uz deju  un, nu  jau piekto sezonu viņi ģimeniski dejo visi trīs – mamma Māra , tētis Juris ,kolektīvā saukts –  lielais Juris, un pats Juris, kolektīvā saukts par mazo Juri.

Līvbērzes pagastā dejo Eglīšu ģimene – Anita un Andris, viņu dēls Valdis ar vedeklu Līgu un viņu meitiņa Anna ir klāt visos mēģinājumos. Anitas brālis Guntis arī šī kolektīva ilggadīgs dejotājs.

Krūmbergu ģimene, kas brauc uz Līvbērzi no Dobeles- Sandra un Agris. Dejas soli mantojumā nodevuši saviem nu jau pieaugušajiem bērniem.

Valgundes pagasts lepojas ar 6 dejojošām dzimtām!
Klovu ģimene – Vainars un Indra,  meita Elizabete.
Lidija Rumpe un meitas Indra, Linda, audžumeita Signija.
Immeru ģimene – Rita  un Raimonds,  dēls Rolands.
Ābomu ģimene -Māra un Imants, dēls Egils.
Medņu ģimene -Inga un Inārs, dēli Jānis un Juris.
Kokmaņu dzimta. Īsti dejas un savu kolektīvu patrioti! Dejo visu trīs paaudžu deju kolektīvos pagastā- Ilze, Jānis, Irīna un Beate Elizabete.

Voldemārs Hermanis dzimis 1935. gadā. Dzīvojis gan Iecavā, gan Jelgavas pusē, mācījies Vircavas un Svitenes vidusskolā.

Sākot strādāt laikraksta “Cīņa” redakcijā, nebija domāts, ka Hermanim būs jāraksta – vajadzēja veikt koordionatora pienākumus. Tomēr ar laiku tas mainījās, un Voldemārs Hermanis gan intervēja politiķus, diplomātus un latviešu trimdiniekus, gan komentēja Padomju Savienības ārpolitiku līdzās pieredzējušajiem Mavrikam Vulfsonam un Nikolajam Neilandam.

Iepriekšējo paaudžu skatītāji Voldemāru Hermani atceras kā ārpolitikas jautājumu komentētāju un žurnālistu no pārraides „Globuss” Latvijas televīzijā un raidījuma „Komentētāju apaļais galds” Latvijas Radio.
Savā grāmatā “Mani talismani” Voldemārs Hermanis raksta, ka viņa talsimani ir Akuratera grāmata Kalpa zēna vasara, vēlāk – ģimenes fotogrāfijas, kuras ņemtas līdzi tālākos braucienos, un arī cilvēki, kuri likuši uz pasauli paskatīties citām acīm, līdzējuši tikt pāri zemnieciski eksistenciālajam naivismam.

Gunārs Jākobsons (dzimis 1935. gada 12. novembrī Jaunsvirlaukā) ir bijušais latviešu sporta žurnālists, televīzijas un radio komentētājs. Galvenokārt komentējis hokeju un futbolu. Latvijas Gada balvas sportā 2010 ieguvējs par mūža ieguldījumu Latvijas sportā. Par sporta žurnālistu nostrādājis vairāk nekā 50 gadus. Kopā ir gatavojis vairāk nekā 3000 sporta pārraides, gatavojis reportāžas no 13 Olimpiskajām spēlēm un 30 Pasaules čempionātiem hokejā.

Laika posmā no 1956. līdz 1991. gadam viņš strādāja Latvijas Radio, kur vadīja vairākus sporta raidījumus, kā arī bērniem, mākslai un literatūrai veltītus raidījumus. Tāpat viņš veidoja raidījumu “Mikrofona aptauja”. 2007. gadā piedalījās LNT šovā “Divas zvaigznes” kopā ar Margaritu Vilcāni.

LATVIJAS GODA APLI JELGAVAS NOVADĀ ORGANIZĒ
Jelgavas novada kultūras pārvalde
Jelgavas novada tautas deju kolektīvu virsvadītāja Ieva Karele
“Ziemas sadancis” režisore – Dace Vilne

PIEDALĀS:
Svētes pagasta senioru deju kolektīvs “Brūklenājs”, vad. Guna Stankēviča,
Lielplatones pagasta senioru deju kolektīvs “Mārtiņš”, vad. Lāsma Ivanova
Valgundes pagasta senioru deju kolektīvs “Saulgrieži”, vad. Inga Feldmane
Vilces pagasta senioru deju kolektīvs “Vecie vilki”, vad. Inese Reinvalde
Zaļenieku pagasta senioru deju kolektīvs “Zaļais dancis”, vad. Guna Stankēviča
Zaļenieku pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Lustīgais”, vad. Guna Stankēviča
Vilces pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Medaga”, vad. Ivita Lejava-Majore
Vilces pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vilciņš”, vad.Inese Reinvalde
Līvbērzes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Miestiņš”, vad. Guna Stankēviča
Glūdas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Nākotne”, vad. Ilze Lomakina
Platones pagasta Lielvircavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Pali”, vad. Līga Lapšina
Kalnciema pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Pavediens”, vad. Daina Majoka
Svētes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sānsolis”, vad. Guna Stankēviča
Jaunsvirlaukas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Svirlauka”, vad. Liene Liniņa
Valgundes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Valgundietis”, vad. Inga Feldmane
Lielplatones pagasta jauniešu deju kolektīvs “Audzis”, vad. Lāsma Ivanova
Sesavas pagasta Sesavas tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Pāris”, vad. Līga Lapšina
Līvbērzes pagasta jauniešu deju kolektīvs “Spīgana”, vad. Aiga Muzikante
Elejas pagasta jauniešu deju kolektīvs “Tracis”, vad. Ivita Lejava-Majore
Valgundes Jauniešu deju kolektīvs “Trādirīdis”, vad. Inga Feldmane
Jelgavas BJC “Junda” deju kolektīvi “Jundēns” un “Jundari”
Jelgavas bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Vēja zirdziņš”, vad. Alda Skrastiņa
Latvijas Lauksaimniecības universitātes jauniešu deju kolektīvs “Skalbe”, vad. Liene Liniņa
Ozolnieku novada senioru deju kolektīvs “Ozolnieki”, vad. Mārīte Skrinda

10.02.2018 17:00 - 21:00

Noderīgas saites