Latvijas Goda aplis Limbažu novadā Latvijas Goda aplis Limbažu novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Limbažu novadā

Plkst. 15.00 - mākslinieces Kristīnes Nuķes Panteļejevas personālizstāde “Saules ceļš” un radošās darbnīcas. Māksliniece, iezīmējot Latvijas simtgadi, pētījusi latvju saktas izgatavošanas metodes un nozīmi senatnē. Šī tradīcija mūsu tautā kopta gadsimtiem ilgi. Māksliniece, cienot seno rotu nozīmi un latvisko kultūras mantojumu, izstādē piedāvā saktas, kuras ietver mūsdienīgu dizaina risinājumu, kas apvieno gan cieņu pret vēsturi, gan cieņu pašiem pret sevi šodien.

Plkst. 19.00 – izstādes atklāšana. Būs iespēja ne tikai skatīties izstādi, bet arī kopā ar mākslinieci veidot katram pašam savu saktu.

Plkst. 22.00 - otrā Danču nakts Limbažu Lielezera krastā. Tā būs dāvana Latvijas simtgadei, Dziesmu un Deju svētkiem. Ar tautas deju, mūziku un dainām tiks darināts goda krekls izrakstīts latviešu rakstiem, ieaužot tajā tautas vērtības un spēku, kas veidojušies gadu simtiem. Latvju zīmes ir simboli, informāciju nesēji, kur iekodēta latviešu tautas gudrība. Zīmes dara mūs stiprus, aizsargā, dod spēku un svētību. Koncertā iekļautas četru novadu etnogrāfiskās dejas, vecmeistaru darbi, kā arī speciāli šim koncertam radītas jaunas horeogrāfijas. Piedalīsies simts deju kolektīvi no dažādiem Latvijas novadiem un, protams, visi Limbažu novada deju kolektīvi. 

“Danču naktij” ir radīta īpaša daudzlīmeņu deju grīda, kas ļauj dejā veidotās zīmes sajust un redzēt.

Pirms koncerta – Vidzemes novada amatnieku darinājumu tirgus.

Pēc koncerta – festivāla “Latvijas Goda aplis” sveiciens dejotājiem, kā arī balle ar dejām līdz rīta gaismai.

 

Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties “Biļešu Serviss” kasēs visā Latvijā.