Latvijas Goda aplis Līvānu novadā Latvijas Goda aplis Līvānu novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Līvānu novadā

“Līvāni – atslēga Latgales vārtos” šogad svinēs 92. gadskārtu, kopš Līvānu miestam piešķirtas pilsētas tiesības. Līvānu novada kultūrvēsturiskais mantojums – valoda, amatu prasmes un tradīcijas liecina par daudz senākām saknēm, kas veidojušas Līvānu un novada ļaudis darbā stiprus kā ozola gadskārtas un čaklus kā Līvānu druvās sanošās bites.

Ļaužu strādīgums un gājums darbā un dzīvē ar dziesmu būs skatāms novada uzņēmēju un amatnieku darbu izstādē “Māras istaba”, kur par muzikālo noformējumu rūpēsies 4 paaudžu novada Dienvidlatgales teicēji un dziedātāji no folkloras kopām “Turki”, “Rūžupis veiri” un “Ceiruleits”. Viņu dziedājumā saklausīt varēs arī Leivōnu izloksni.

Netiek aizmirstas senākas un jaunmodīgākas amatu prasmes. Te sastopami gan studijas “Dubna’’ audēji un biškopji, gan stikla pūtēji un mūsdienu mākslas pārstāvji. Tāpēc Goda saimnieki tiksies ar Goda viesiem Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā diskusijā “KUR AUGT/TUR AUGT – Līvānu novads nākamajā Latvijas 100gadē”, lai pārrunātu, kādus ceļus turpmāk labāk izvēlēties novadam, lai stiprinātu un iedvesmotu ļaudis būt vēl uzņēmīgākiem un novadam – vēl stiprākam.

Līvānu novadam cauri vijas Daugavas un Dubnas līkloči, līdz satek vienā plūdumā. Iedvesmojoties no dabas, kafejnīcā “Sirpes” tapis Līvānu firmas ēdiens “Dubnas un Daugavas akmeņi”, ko varēs nobaudīt ciemojoties pilsētā 10. martā.

Aicinām ģimenes, draugus, kaimiņus, kolēģus sekot līdzi informācijai un reģistrēties foto orientēšanās sacensībām pa tematiskajiem soliņiem visas Rīgas ielas garumā “Labi sēžam”. Pēc zibakcijas “Savienojies ar zvaigznēm” apbalvošanā piemiņas veltes par piedalīšanos būs visiem.

Dienas kulminācija būs bibliotēkas fasādes multimediālā izgaismojuma atklāšana “Gaismas pils stāstnieks”, kas bērnu balsīs stāstīs 7 stāstus no iedzīvotāju sacerētiem literārajiem darbiem par Līvāniem un rakstīs tos uz fasādes sienām.

Tikai festivāla ietvaros apmeklētājiem arī svētdienā būs atvērts Latgales Mākslas un amatniecības centrs un stikla muzeja ekspozīcija.
Atslēdz Latgales vārtus Līvānos!

10.03.2018 10:00 - 22:00

Noderīgas saites