Latvijas Goda aplis Mārupes novadā Latvijas Goda aplis Mārupes novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Mārupes novadā

12.maijā ar plašu kultūras un aktīvās atpūtas programmu, viesošanos pie novada goda saimniekiem un iespaidīgām “Staro Rīga” gaismas instalācijām Latvijas Goda aplis piestās Mārupes novadā. Ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja kopā ar ģimeni pievienoties svinībām – doties aizraujošos pārgājienos pa Mārupes novada purviem, piedalīties auto orientēšanās sacensībās vai kuģīšu regatē pa Mārupīti, apskatīt īpaši novada ģimenēm veltītu izstādi un satumstot baudīt gaismas instalāciju priekšnesumus un video projekcijas.

Laika ritums ir neapturams - vakar notikušais šodien jau ir vēsture. Mārupes novads nevar lepoties ar greznām pilīm un iespaidīgām vēstures paliekam, bet mums ir mūsu cilvēki un pēdējo gadu desmits papildinājis novada iedzīvotāju sastāvu ar jaunām un kuplām ģimenēm, kas vēlas dzīvot Mārupē. Novada vislielākā lielākā bagātība un izaugsmes atslēga ir tieši šīs stiprās ģimenes, tādēļ piestājot Latvijas Goda aplim Mārupē, ļausim tām uzmirdzēt spožākā gaismā. Kopā mēs esam stiprāki, kopīgiem spēkiem mēs radām jaunas tradīcijas un jaunas iespējas personīgai un kopīgai izaugsmei.

Mārupes novads atrodas mežiem un purviem bagātajā Pierīgas lauku teritorijā, tādēļ dienas pirmajā daļā interesentiem tiks piedāvāta iespēja apzināt Mārupes novada dabas vērtības un doties aizraujošā ekspedīcijā uz Medema vai Cenas tīreļa purviem.

Ikvienam būs iespēja izvēlēties, jo šajā dienā notiks divi dažādi pārgājieni:

  • 10.00 “PURVA BRIDĒJS” - pārgājiens uz Medema purvu kopā ar biologu, tūrisma speciālistu Juri Smaļinski. Vērosim Medema purva dabu - zvērus, putnus, kukaiņus, sēnes, augus un to krāsas pavasarī. Pārgājiena dalībnieku tikšanās vieta zirgu stallī un atpūtas vietā “Zirgzandales”, “Zandeļi”, Vērtas ciems.
  • 14.00 “LATVIEŠU STRĒLNIEKU PĒDĀS” - pārgājiens uz Cenas tīreli ar vēsturnieku Māri Ribicki. Tikšanās un starta vieta Jaunmārupē pie ūdenstorņa, Mazcenu aleja 1.

Paredzamais katra maršruta garums ~ 10km. Pārgājienu ilgums ~3h. Ieteicamais pārgājienu dalībnieku vecums +7 gadi. Dodoties pārgājienā lūdzam parūpēties par piemērotu apģērbu iešanai dabā konkrētajos laika apstākļos un ūdensnecaurlaidīgiem apaviem (gumijas zābaki).
Dalība pārgājienos BEZ MAKSAS.
Pieteikties pārgājieniem, rakstot uz turisms@marupe.lv vai zvanot 283487211. Sasniedzot maksimālo dalībnieku skaitu grupā, dalībnieku pieteikšanās tiks slēgta.

Lai iepazītu Mārupes novadu, tā vēsturi un novada Goda saimniekus, kā arī aktīvi pavadītu laiku kopā ģimenes lokā, interesentiem ir iespēja pieteikt savu ģimeni dalībai auto orientēšanās sacensībās.
Sacensībām jāpiesakās iepriekš elektroniski, rakstot uz e-pastu andris.bumanis@gmail.com līdz 10.05.2018., nosūtot pieteikuma anketu pielikumā. Vietu skaits ierobežots, sacensībās var piedalīties ne vairāk
Provizoriskais sacensību ilgums ir 2,5 stundas no mašīnas starta laika, paredzamais distances garums – 50 līdz 55 km. Pirmās ekipāžas starts no plkst. 13.00.
Ģimeņu ekipāžas, kuras orientēšanās sacensībās būs izcīnījušas pirmās trīs vietas, tiks apbalvotas. Organizatori paredzējuši arī pārsteiguma un veicināšanas balvas. Apbalvošana notiks 12.maijā Mārupes Kultūras namā, Dziedošo ģimeņu sadziedāšanās koncerta ietvaros.

Tā kā vēsturiski novada nosaukums cēlies no Māras vārda, no Mārupītes, atdosim godu tai un jau palaidīsim savus sapņu kuģīšus pa upīti kuģīšu regatē “Mārupītes straumes vārdu spēks”.

  • No 15.00 Mārupītes krastā, Pērses ielā 16a, pie bērnudārza “Lienīte” filiāles, darbosies radošās laboratorijas ”Paralēlā realitāte ūdens pasaulē”, kurā būs iespēja katram izrotāt savu kuģīti un uzzināt ko jaunu par upē mītošajām radībām un ūdensaugiem.
  • Aptuveni plkst. 16.00 sapņu kuģīšu palaišana pa Mārupīti regatē “Mārupītes straumes vārdu spēks”.

Savukārt pēcpusdienā kopā ar novada senioriem pie politiski represēto pieminekļa plkst.17.00 tiks iestādīta Goda liepa – māmiņām, kuras neatgriezās no Sibīrijas, kuras neatgriezās no izsūtījuma vai palika vagonos, kad pāri Latvijai gāja komunistiskais genocīds.

Turpinot godināt novada ģimenes un ģimeniskās vērtības plkst. 19.00 Mārupes Kultūras namā notiks Mārupes dziedošo ģimeņu sadziedāšanās koncerts “Vienkāršas lietas” un apkārtējā teritorijā būs vērojama “Staro Rīga” gaismas parāde “Gaismas slepenā dzīve”, kurā uzzināsim, ko dara gaismas ģimene nakts tumšajā laikā. Savukārt Kultūras nama iekšpagalmā tiks atklāta izstāde “Uzmirdz Mārupes stiprās ģimenes”.

Vakara izskaņā saulei norietot, varēsim baudīt unikālas video projekcijas par Mārupes Kultūras nama vēsturi cauri laika griežiem, kas sākotnēji celts kā Aizsargu nams un savu stāstu un senatnes dvesmu nes vēl šodien.

Šī būs īpaša diena, bagāta ar īpašiem mirkļiem! Sumināsim Mārupes novada Goda ģimenes, kuru dvēseles spēks ir nesis cauri sūrajai simtgadei mūsu senčus.

Liene Lūse – 20 gadus bija TV krustmāte Lienīte. Viņas vārdā nosaukts bērnudārzs.

Anatolijs Gorbunovs – bijušais AP prezidija priekšsēdētājs, Atmodas vēstnesis.

Ilze Būmane – žurnāliste, mūsu trīs grāmatu autore, izzinājusi un apkopojusi informāciju par 111 un 99 Latvijas privātajiem muzejiem. Atgriezusies savā senču lauku īpašumā Mārupē.

Andris Lībers – Līberu dzimtas mantojuma prasmīgs apsaimniekotājs savā zemnieku saimniecībā “Mārtiņi”

Gunta Lielkāja – novada vēsturniece

Mārtiņš Bojārs – ilggadējs Mārupes pagasta un novada priekšsēdētājs

Andris Rūmītis – jaunās paaudzes novada patriots, ģimeņu restorānu tīkla “Hercogs” īpašnieks

Sandra Zaiceva – Z/S Zirgzandeles īpašniece un sadarbības partnere

Agita Pāvula – Mārupes Goda ģimenes mamma

Vītolu ģimene ir latviska, ģimeniska, Druvienas cilts dibinātāja, dzied sirdsvalodā

Mārupes novada Dome / Mārupes kultūras nams

12.05.2018 10:00 - 23:00

Noderīgas saites

www.marupe.lv