Latvijas Goda aplis Ozolnieku novadā Latvijas Goda aplis Ozolnieku novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Ozolnieku novadā

Ozolnieku novada Salgales pagastā Lielupes krastā atrodas pirmā Latvijas Republikas Valsts prezidenta Jāņa Čaktes  dzimtas īpašums“Auči”. Pēc viņa dzimtas iniciatīvas šeit jau 1999.gadā bija izveidots muzejs, kurā apkopotas ziņas un liecības par Jāņa Čakstes dzīvi un darbu, kas veltīti Latvijas izveidošanai.

2018.gadā ir tapusi jauna ekspozīcija, kas no 14.septembra atradīsies atjaunotā kalpu mājā. Šīs ekspozīcijas izveidošanas pamatā ir trīs atslēgas vārdi:

PERSONĪBA

DEMOKRĀTIJA

DZIMTA

Jāņa Čakstes dzīve bija veltīta latviešu pašapziņas celšanai, tā laika pilsoniskās sabiedrības veidošanai un demokrātijas veicināšanai.Viņa dzīvesstāsts ir stāsts par prasmi uzņemties atbildību, uzticību ideāliem, kalpošanu sabiedrībai un demokrātiju kā kompromisa mākslu.

Viņa dzimtas dzīvesstāsti nesaraujami saistīti ar mūsu valsts vēsturi.  Stāsts par “Auču” saimniecību un dzimtas likteņi atklāj, ko nozīmē būt latvietim likteņa līkločos.

Jaunās ekspozīcijas  ideja ir dot ikvienam iespēju atklāt Latvijas pirmā prezidenta personību, viņa ceļu līdz augstajam prezidenta amatam un atrast sevī spēku un vēlmi sekot viņa idejām par brīvu, neatkarīgu un demokrātisku Latviju.

Ar festivāla Latvijas Goda aplis iniciatīvu un atbalstu  muzejā tapis jauns mazformāta gaismas objekts — Jāņa Čakstes hologramma.

plkst. 14.00 — 16.30  pasākuma programma aicinātajiem viesiem.

plkst. 17.00 — 19.30 muzejs atvērts visiem interesentiem.

 

Goda saimniece — Kristīne Čakste

Kristīne Čakste ir Jāņa Čakstes mazmazmeita, Auču saimniece un izstādes veidotāja kopā ar H2E dizainu biroju. Kristīne dzimusi un uzaugusi Zviedrijā, juriste pēc izglītības, sākot ar Latvijas neatkarības atjaunošanu iestājās Latvijas Ārlietu Ministrijas rindās un strādāja ka ministru padomniece Latvijas Vēstniecībā Stokholmā. Šodien dzīvo Latvijā un Zviedrijā un galvenokārt attīst ģimenes nekustamos īpašumus.

 

 

Bijušie Latvijas Valsts prezidenti.