Latvijas Goda aplis Raunas novadā Latvijas Goda aplis Raunas novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Raunas novadā

19. maija rīts, Raunā, sāksies ar viduslaiku gadatirgu pilsdrupu pakājē, kura laikā norisināsies arī dažādas viduslaiku aktivitātes Raunas viduslaiku pils teritorijā. Dažām viduslaiku aktivitātēm paralēli, mūsu uzņēmēji vērs savas durvis, lai ikviens interesents varētu aplūkot un iepazīties ar uzņēmumu tuvāk. Kā arī doties uz apaļā galda diskusiju, lai vēlreiz tiktos un diskutētu ar Raunas uzņēmējiem un arī mūsu goda viesiem.
Pievakarē, muzeju nakts ietvaros varēsim baudīt multimediālu performanci ar gaismas šova elementiem uz Raunas vidusskolas dīķa uz kura muzicēs Marts Kristiāns Kalniņš. Dienas noslēgumā, nakts fotoorientēšanās pasākums pa Raunu.


Viduslaiku diena Ronnenburgā

Ronnenburga – vieta, kas apveltīta ar skaistiem dabas skatiem, vieta, kas sevī glabā vēstures dvašu, taču ne par grasi neatpaliek no mūsdienīgā dzīves stila. Vienkārši Rauna.

Vidzemes augstienes ziemeļu mala. Jau vairākus tūkstošus gadu pirms mūsu ēras šī mazā pasaules daļa ir bijusi apdzīvota. Viduslaikos šī vieta bija viens no galvenajiem varas centriem Livonijā. Spēcīga, varena un skaista – Ronnenburgas pils – Rīgas arhibīskapa viena no rezidencēm. Raunas Viduslaiku plaši zināmais nosaukums, kas atceļojis un atdzimis mūsu laikos – Ronnenburga.

Vienu reizi gadā, Rauna no jauna uzvelk 15. gadsimta mēteli un aicina ikvienu interesentu piedzīvot un izdzīvot Viduslaikus. Visas dienas garumā Rauna pārtop Ronnenburgā un ir kā laika mašīna – Viduslaiku diena Ronnenburgā – Viduslaiku gadatirgus pilsdrupu pakājē un Viduslaiku aktivitātes kopā ar 21. gadsimta vizualizācijām.

Cik sena vieta, tik apveltīta ar teikām. Viena no tām vēsta par Ronnenburgas pils pagrabu, naudas lādi un tās sargu – melno runci ar ugunīgām acīm. Nevienam nav izdevies apmānīt melno sargu un iegūt no naudas lādes kādu saujiņu monētu. Taču kāds drosmīgs 21. gadsimta Raunēnietis stājies pretī melnajam Runcim un ieguvis divas saujas seno monētu. Un tā, līdz ar Ronnenburgas dienu Raunā ir atdzimuši arī Ronnenburgas dālderi.

Ronnenburga bija, ir un būs.

9.00 - 16.00 Viduslaiku gadatirgus, Raunas Pilsdrupu torņa pakājē
9.00 - 16.00 “Māras istaba” - Pilsdrupu teritorijā, aplūkojams viss, ko rada un ražo Raunā
9.00 - 20.00 Iespēja izzināt Raunu, kultūrvēsturiskā ekskursijā ar uzdevumiem, kuras laikā patstāvīgi ar radošu pieeju iepazīsiet Raunas kultūrvēsturiskās pērles.
9.30  Tirgus atklāšana
9.30 - 16.00 Muzicēs kapella
10.00 - 14.00 Viduslaiku aktivitātes “Araisis”
Viduslaiku rekonstrukcija, bruņinieku telts, sadzīve, bruņas, to piemērīšana, stāstījumi. Darbnīcas un aktivitātes bērniem
10.00 - 14.00 Vizināšanās zirga pajūgā, pie Raunas vidusskolas dīķa
12.00 - 14.00 Pavāru meistarklase - torņa pakājē
14.00 - 16.00 Bruņinieku turnīrs - Pilsdrupu estrāde
Dienas gaitā aplūkojamas izstādes - Raunas muzeja telpās (Rīgas iela 2), dabas galerijā Raunas centrā un Raunas viduslaiku pilsdrupu skatu tornī

 Uzņēmēju atvērtā durvju diena

14.00 – 17.00 Uzņēmēju atvērto durvju diena, iespēja iepazīties ar Raunas novada uzņēmumiem. Iespēja viesoties vairākos Raunas novada uzņēmumos un ražotnēs, kur nodarbojas ar kokapstrādi, labiekārtošanas darbiem, metālapstrādi, lauksaimniecību, gastranomisko mājražošanu, u.c.
17.00 Apaļā galda diskusija, Raunas pagasta aktu zālē, kopā ar goda viesiem, goda saimniekiem - Raunas novada uzņēmējiem un visiem interesentiem, lai diskutētu par aktualitātēm un dažādām jomām mūsu novada uzņēmējdarbības attīstībā

Muzeju nakts

20.00 “Raunas Motopeles” - mopēdu goda aplis, Rīgas iela 2, pagalma laukums
22.00 Marts Kristiāns Kalniņš, koncerts uz ūdens, uz Raunas vidusskolas dīķa
23.00 Multimediāla performance ar gaismas šova elementiem “Pretī simtgadei”
23.30 Muzeju nakts noslēgumā - fotoorientēšanās pasākums
(reģistrēšanās fotoorientēšanās pasākumam no plkst.20.00 – 22.00 pie Raunas vidusskolas)

19.05.2018 09:00 - 00:00

Noderīgas saites