Latvijas Goda aplis Saulkrastu novadā Latvijas Goda aplis Saulkrastu novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Saulkrastu novadā

“Mūsu sirds ritms” 

19. janvārī:
Pl. 18.00 Saulkrastu Jauniešu mājā – dokumentālās filmas “Vēsture aiz kadra. Kino” demonstrējums.
Filma ir stāsts par to, kā tapa kinomateriāli, kas kļuvuši par neatņemamu Latvijas audiovizuālās vēstures daļu – kadri, kuros iemūžinātas janvāra barikādes, Tautas Frontes dibināšanas manifestācija Mežaparkā, Augstākās Padomes balsojums 1990. gada 4. maijā, sarkanbaltsarkanā karoga uzvilkšana Svētā Gara tornī, augusta pučs un citi Trešās Atmodas notikumi. Filmā iekļauti agrāk neredzēti, 30 gadus pēc to uzņemšanas digitalizēti 35mm kinolentes fragmenti; materiālus papildina to autoru – režisoru, operatoru, redaktoru, montāžas un skaņas režisoru atmiņas. Filmā ieraudzīsim nereti nepazīstamās dokumentālā kino veidotāju sejas un uzzināsim, ko viņi pieredzēja un izjuta, atrodoties Atmodas epicentrā. Dramatiski un komiski atgadījumi, pacilātības un baiļu brīži, ikdienas dzīve pēdējos padomju gados un misijas apziņa – ir jāfilmē! Vairāk par filmu lasi šeit

20.janvārī

Pl. 15.00 Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luteriskajā baznīcā muzicē Talsu kristīgās vidusskolas zvanu ansamblis (vad. J. Smilga). Zvanu ansamblis J. Smilgas vadībā rada brīnišķīgu noskaņu un atgādina cilvēkam, ka sirds un tās ritms ir kas vairāk kā tikai pulss.

No pl. 15.50 Simtgades skvērā visus aicina Goda saimnieks (Ervīns Grāvītis) un Goda saimniece (Sandra Lapkovska), lai kopā iekurtu ugunskuru un veidotu saulkrastiešu kopējo kardiogrammu. Darbosies arī Barikāžu laika fotostūrītis, varēs nobaudīt barikāžu dalībnieku cienastu, kā arī uzzināt, kā pagāja Barikāžu dalībnieku ikdiena. Būs iespēja aplūkot labākos roku sildītājus – saulkrastiešu adītos dūraiņus un veidot pašam savu cimdu rakstu, kā arī rotāt koka skaliņus ar spēka zīmēm.

No pl. 15.50 - 19.00 Simtgades skvērā darbosies instalācija "Emogrāfs" - interaktīvā projekta pamatā ir savdabīga ierīce, kas sirdspukstus pārvērš mūzikā un žilbinošā mozaīkā, turklāt muzikālo pavadījumu un attēla dinamiku nosaka tikai un vienīgi projekta apmeklētāju sirds "informācija".
"Emogrāfa" apmeklētāju uzdevums ir vienkāršs – ievietot pirkstu ierīcē un skatīties savu sirdspukstu veidotajā mozaīkā, kuras attēls ir atkarīgs no katra personīgi, bet ar apziņu to ietekmēt ir neiespējami. Projekta idejas autors un realizētājs: Biedrība "I did it".

Pl.16.00 Simtgades skvērā tikšanās un sarunas ar Goda viesiem (Indriķi Buili, Saeimas deputātiem Eināru Cilinski un Jāni Dombravu).

Norises apmeklējums, t.sk., kino apmeklējums, bez maksas, lūgums ģērbties atbilstoši laika apstākļiem.

Ervīns Grāvītis, ilggadējs Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs, dzimis 1973.gadā Saulkrastos, Zvejniekciemā, politiski represēto ģimenē. Mācījies Zvejniekciema vidusskolā un likumsakarīgi par savu nākotnes profesiju izvēlējies darbu, kas saistījies ar jūrniecību. Absolvējis Latvijas Jūras akadēmiju, iegūstot kuģu mehāniķa profesiju. Pirms kļuvis par Saulkrastu novada priekšsēdētāju ,bijis arī Skultes ostas pārvaldnieks. Ervīnu Grāvīti raksturo skaidra nostāja novadam svarīgos jautājumos un spēja rast kompromisus.

Saulkrastiete Sandra Lapkovska ir piecu bērnu māmiņa, aktīva Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luteriskās draudzes locekle, dzied arī draudzes vokālajā ansamblī. Pateicoties Sandras entuziasmam un enerģijai, Saulkrastu centrā ik gadu pirms Ziemassvētkiem tiek veidotas improvizētas Betlēmes ainas, bet baznīcas apmeklētājus priecē Sandras darinātās ziedu kompozīcijas. Sandra ir īstena Saulkrastu patriote.

Saulkrastu patriots kopš 1964.gada, beidzis Saulkrastu vidusskolu. Atjaunojot Latvijas valsts neatkarību, Indriķis Builis bijis gan aktīvs tautfrontietis, gan 1991.gada barikāžu dalībnieks. No 1990.gada janvāra bijis Saulkrastu ciemata Tautas deputātu padomes priekšsēdētājs un vēlāk – Saulkrastu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks.  Vēlāk darbojies kā Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas vadītājs, bet pirms tam – Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas nodaļas vadītājs. Indriķis ir ilggadējs jauktā kora “Anima” dziedātājs.

Einārs Cilinskis, Vides aizsardzības klubā, LNNK un Latvijas Tautas frontē kopš to pirmsākumiem. 1989. gadā ievēlēts Rīgas tautas deputātu padomē, 4. maijā balsojis par deklarāciju Ķīmiķis, Trešās atmodas laikā aktīvi iesaistījās “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, 1991.gada Barikāžu dalībnieks. Saeimas deputāts un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs.

Jānis Dombrava, aktīvs politiķis, jau vairākus gadus – arī saulkrastietis, allaž līdzdalīgs svarīgākajās novada dzīves norisēs. Saeimas deputāts.

 

Saulkrastu novada pašvaldības aģentūra “Saulkrastu kultūras un sporta centrs”

Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luteriskas baznīcas draudze, mācītājs Ivo Pavlovičs

Talsu kristīgās vidusskolas zvanu ansamblis (vad. J. Smilga)
Saulkrastu gleznotāju studija “Ultramarīns” (vad. Māra Alena)
Saulkrastu rokdarbnieku studija (vad. Guna Lāčauniece)
Saulkrastu pensionāru biedrība (vad. Maruta Muste)
Saulkrastu Jauniešu māja (vad.p.i.Ingūna Feldmane)

20.01.2018 15:00 - 19:00

Noderīgas saites

www.saulkrasti.lv
https://www.facebook.com/Saulkrasti/
Lūgums ierasties savlaicīgi, ģērbjoties ērti un silti, jo sarīkojums notiks gan baznīcas telpās, gan ārā – Simtgades skvērā.
Pieejamība – iespēja piebraukt gan ar bērnu ratiņiem, gan ar ratiņkrēsliem.
Sarīkojums bērniem draudzīgs.
Par ēdināšanas iespējām – www.visisaulkrasti.lv

Sarīkojuma laikā būs iespēja nobaudīt Barikāžu laika cienastu un siltu tēju (bez maksas).