Latvijas Goda aplis Smiltenes novadā Latvijas Goda aplis Smiltenes novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Smiltenes novadā

28. aprīlī Smiltenes novadā notiks festivāls “Latvijas Goda aplis”. Šajā dienā norisināsies arī Lielā talka. Visas dienas garumā pilsētā gaidāma daudzveidīga pasākumu programma. Mīļi gaidīti gan smiltenieši, gan viesi!

Šogad latviešu tautai lieli svētki – Valsts simtgade -, un teju, teju raibu raibi svinību pasākumi un norises aizsāksies arī Smiltenes novadā. Bet ar ko sākas svētki ik mājā, ik sētā?! Latvietim svētki sākas ar savas mājas un sētas sakārtošanu un uzpošanu. 28. aprīlī, pirms sākusies lielā svētku kņada, uzposīsim mūsu visu kopējo māju, Smiltenes pilsētas un novada, sirdi – garīgo centru un simbolu evaņģēliski luterisko baznīcu. Vakarā pilsētas centrs uzmirdzēs īpašā skaistumā un uz mirkli pārtaps par īstu sirdi.

PASĀKUMU PROGRAMMA:

LIELĀ TALKA Smiltenes ev. lut. baznīcas dārzā:

9:00 Ierašanās
Sestdienas rītā Smiltenes evaņģēliski luteriskās baznīcas dārzā visus talciniekus sagaidīs talkas vadītājs un muzikāls sveiciens no zēnu grupas "Skolas roc'n'roll". Mīļi gaidīts ikviens talcinieks!

9:30 - 12:00 Lielā talkošana
Paveiksim vairākus nozīmīgus darbus Smiltenes ev. lut. dārzā - ierīkosim hortenziju dobi un paveiksim citus noderīgus darbus, kas ļautu uzmirdzēt Smiltenes baznīcai!

9:30 - 10:30 Bērnu aktivitātes – koka lukturīšu krāsošana un citas interesantas nodarbes.

12:00 – 13:00 Pusdienas ar Donu Ilzi un muzikālu pārsteigumu
Līdz jāņem labs garastāvoklis, darba cimdi, grābeklis vai zāģis.

 9:00 – 13:00 un 19:00 – 22:00 Smiltenes ev. lut. baznīcas torņa telpā
Smiltenes Fotokluba fotogrāfiju izstāde – Smiltenes novada skaistākās ainavas gadalaiku griežos (foto autori – Evija Ziemiņa, Inga Zaļkalne, Agita Ļeļeva, Agnis Melderis)

 13:00 – 20:00 Smiltenes pilsētas Kultūras centra foajē
Smiltenes novada pirmskolas izglītības iestāžu bērnu radošo darbu izstāde “No sendienām līdz Latvijas simtgadei”

 18:00 Smiltenes KC 3D kinozālē
Latvijas simtgades kino fonda filma “Paradīze 89” – īpašs svētku seanss
Ieeja - € 2,50

20:00 Baznīcas laukumā
Koncerts “SMILTENES SIRDĪ…” ar Smiltenes novada amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos

Pēc koncerta “MĪLESTĪBAS MOZAĪKA” – īpašs 3D ilūziju priekšnesums, spilgtu vizuālo efektu kompozīcija, kas aicina ļauties fantāzijai. Multimediāla parafrāze par mūžīgo un vienmēr jauno mīlestības tēmu.

Ar festivālu "Latvijas Goda aplis" tiek aizsāktas Latvijas valsts simtgades svinības Smiltenes novadā, kas turpināsies ar Baltā galdauta svētkiem pilsētā un pagastos, Deju un Dziesmu svētku ieskaņas lielkoncertu “Es esmu Latvija” Jāņukalna estrādē, Smiltenes novada Vienības velobraucienu, kad, sarkanbaltsarkaniem karogiem plīvojot, mērosim 100 km cauri visam novadam, un daudz citām norisēm. Vairāk informācijas: www.smiltene.lv.

Pasākumu “Latvijas Goda aplis Smiltenes novadā” organizē: Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļa un Smiltenes pilsētas Kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Staro100”. Paldies par sadarbību un atbalstu Smiltenes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzei un mācītājam Reinim Kulbergam!

 

Tiksimies Smiltenes sirdī!

Smiltenes draudzes mācītājs Reinis Kulbergs

Mūrnieku ģimene

A/S “Smiltenes piens”

PASĀKUMA ORGANIZĒTĀJS
Smiltenes pilsētas Kultūras centrs
Ilze Jēkabsone – Kultūras centra vadītāja
Madara Mūrniece – Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja
Smiltenes novada domes Saimnieciskā nodaļa
Agija Kukaine – Teritorijas apsaimniekošanas speciāliste

PASĀKUMA SADARBĪBAS PARTNERI
Smiltenes ev. lut. baznīca, mācītājs Reinis Kulbergs
Smiltenes Fotoklubs, vadītājs Agnis Melderis
Smiltenes PII “Pīlādzītis”, vadītāja Santa Rudzīte
Smiltenes KC kinozāle 3D, vadītājs Gunārs Liedags
Lauku mājas “Donas” saimniece Ilze Briede
SIA “Vidzemes koki”, vadītājs Ēriks Indriksons
Smiltenes Jauniešu dome, vadītāja Aurika Zīvere
SIA “Artistic”, Jānis Pētersons

KONCERTA DALĪBNIEKI:

Pasākuma vadītāji – Rita Rozīte un Aigars Veldre.
Divi no vadošajiem Smiltenes Tautas teātra aktieriem. Šobrīd spēlē galvenās lomas teātra jaunākajā iestudējumā “Pēc kaut kā cēla, nezināma”.

Smiltenes pilsētas Kultūras centra jauktais koris “Vidzemīte”, diriģentes Dzidra Jēkabsone un Baiba Žēbina.
Koris šogad svin savu 37. pastāvēšanas gadu. Tas allaž izcēlies ar augstvērtīgu sniegumu, spēju apgūt sarežģītus repertuārus un augstiem panākumiem skatēs un dažādos konkursos, t.sk. Pasaules un Eiropas koru olimpiādēs.

Smiltenes pilsētas Kultūras centra jauktais koris “Pakalni”, vadītājs Ēriks Derums.
Koris, kas nebeidz pārsteigt ar savu dzīvesprieku un enerģiju, ko papildina arī lielisks muzikālais sniegums.

Smiltenes pilsētas Kultūras centra Pūtēju orķestris, diriģenti Pēteris Vilks, Jānis Silakalns
Viens no atpazīstamākajiem pūtēju orķestriem, ja ne visā Latvijā, tad Vidzemē noteikti. Šo atpazīstamību veido ne tikai senās orķestra tradīcijas, bet arī augstie sasniegumi. Orķestris ir pieprasīts ne tikai dažādos koncertos un delegāciju sagaidīšanās, bet arī kā zaļumbaļļu muzikanti!

Smiltenes BJIIC Tautas deju kolektīvs “Dadzīši”, vadītāja Marita Rieksta – Krivjonoka.
Kolektīvu veido skolas vecuma bērni, kuri no skatuves caur deju ir gatavi ikvienam dāvināt savu enerģiju, prieku un mīlestību!

Grundzāles Kultūras nama muzikālā apvienība “Prieks, kur tu rodies”
Enerģiskākais un dzīvespriecīgākais Smiltenes novada ansamblis, kas ar savu pozitīvismu “uzlādē” jebkuru vietu, kurā uzstājas. Šajā gadā ansamblis ar īpašu koncertprogrammu “Mana dziesmu klade…” atzīmē 10 gadu jubileju.

Inga Ruka – Talantīga komponiste un skaistas balss īpašniece, kura rūpējas ne tikai par kultūras nozari Smiltenes novada Grundzāles pagastā, bet vada arī sieviešu vokālo ansambli “Prieks, kur tu rodies”.

 Smiltenes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Undīnes”, vadītāja Velta Ispraviņikova.
Vienmēr elegantās ansambļa “Undīnes” dalībnieces izceļas ne tikai ar košiem tērpiem, bet arī ar spēju apgūt sarežģītu repertuāru un augstvērtīgu muzikālo sniegumu. Saliedētais kolektīvs, kas ne tikai rūpīgi strādā pie sava muzikālā snieguma, bet arī kopīgi atpūšas un svin svētkus, allaž spēj pārsteigt un pozitīvi iepriecināt savus klausītājus.

Signe Baltere – komponiste, dziesmu autore un brīnišķīgas balss īpašniece. Signe vada Launkalnes tautas nama sieviešu vokālo ansambli “Anemones”, kā organizē pagasta kultūras dzīvi kopumā.

Blomes pagasta jauniešu deju kolektīvs “Atspēriens”, vadītāja Evita Kaķīte – Brasa.
Kolektīvs apvieno novada jauniešus, kuru dzīvesprieks, humors un raitais dejas solis neatstāj vienaldzīgu. Kolektīvs apbur ne tikai ar jauneklīgi – rotaļīgu, bet arī ar augstvērtīgu un labi noslīpētu dejas sniegumu. Šogad deju skatē iegūta I pakāpe.