Latvijas Goda aplis Vārkavas novadā Latvijas Goda aplis Vārkavas novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Vārkavas novadā

16:00 Amatnieku izstādes atklāšana kopā ar folkloras kopu “Sudobri”.
Vārkavas muižas pils kultūras centra zāle. Amatnieku izstāde tiks atklāta ar folkloras kopas “Sudobri” koncertu. Vadītāja Aija Smirnova. Izstādē būs apskatāmi koka amatnieka Jāņa Spuriņa, pinumu meistara Jura Gavara, Ilonas Betmanes-Herliņas u.c. darbi. Izstādes atklāšanas pasākuma laikā tās apmeklētājiem būs iespēja nodegustēt kūpinājumus no z/s “Mikalova”.

17:00 – 18:00 Vārkavas novada jauniešu mūzikas koncerts.
Vārkavas muižas pils kultūras centra zāle. Koncertā uzstāsies Vārkavas novada jaunieši – Gunita Lazdāne, Lāsma Bramane, Amanda Spūle, Mairis Ormanis un Andris Lazdāns. Koncertā tiks izpildītas daudzas Latvijā populāras dziesmas, tajā skaitā arī tautas dziesmas.

18:00 – 19:45 Filmas “Nameja gredzens” demonstrēšana.
Vārkavas vidusskolas aktu zāle. Filma “Nameja gredzens” ir leģenda par 13. gadsimtu, kad bagātās un varenās baltu pagānu zemes kļūst par iekārojamu mērķi Romai. Īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi. Vai Namejs un viņa tauta kļūs par leģendu? “Nameja gredzens” runā par vērtībām, ko svarīgi apzināties ikvienam. Tās veido mūsu nacionālo pašapziņu un izceļ unikālo brīvības kodu, ar ko varam lepoties. Filma nav vēsturiska rekonstrukcija, bet asu piedzīvojumu pilna leģenda.

20:00 – 20:50 Zvanu ansambļa “Primus” koncerts.
Vārkavas vidusskolas aktu zāle. Zvanu ansamblis "Primus" ir instrumentālais ansamblis, kuru veido grupa jaunu un profesionālu mūziķu, kuriem nav svešs gan klasiskās, gan populārās gan folk mūzikas žanrs. Mazāk kā divu gadu laikā ansamblis nostabilizējis savu pozīciju kā daudzpusīgs un operatīvs mūziķu kolektīvs, par ko liecina arī dažādie sadarbības projekti ar tādiem Latvijā ievērojamiem mūziķiem un kolektīviem kā Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris, Andris Veismanis un Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, Jānis Lūsēns, Sniedze Prauliņa un jauniešu koris „Mūza” (diriģents Guntis Cimiņš), u.c. Zvanu ansambļa jaunajiem dalībniekiem tiek sniegta iespēja apgūt zvanu spēli un tādējādi:

  • attīstīt koordināciju un ritma izjūtu;
  • iegūt izpratni par mūziku;
  • apgūt instrumenta spēli;
  • attīstīt prasmi sadarboties;
  • apgūt skatuves kultūru;
  • piedalīties interesantos projektos.

21:00 Svētku noslēguma gaismu uzvedums.
Pie Vārkavas vidusskolas stadiona notiks svētku noslēguma gaismu uzvedums “Gaisma aust”. Tā būs ekskluzīva iespēja gūt priekšstatu par 18. novembrī Rīgā paredzētā simtgades gaismu uzveduma “Saules mūžs” pirotehnikas dizainu.