Sākas Latvijas simtgades svinības novados festivālā “Latvijas Goda aplis” Sākas Latvijas simtgades svinības novados festivālā “Latvijas Goda aplis”
Logo

Latvijas goda aplis

Sākas Latvijas simtgades svinības novados festivālā “Latvijas Goda aplis”

Sestdien, 25. novembrī, ar pasākumu "Latvijas Goda aplī iemirdzas Krimuldas novads" Krimuldā sākas festivāls "Latvijas Goda aplis" - aicinājums svinēt mūsu valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā.

Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus - ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicinās novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus. Katrā pasākumu programmā tiek iekļauts kāds īpašs gaismas objekts, ainavu izgaismojums vai multimediāli gaismas uzvedumi, kas Latvijai ļaus mirdzēt visu gadu līdz pat valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī un nākamajam gaismas objektu festivālam Staro Rīga 2018.

Krimuldas novada svinības notiks Krimuldas baznīcā, kur laikā no plkst. 17.00 līdz pat pusnaktij būs apskatāms ainavisks baznīcas apkārtnes un Lillijas labirinta izgaismojums, ko sarūpējuši Aušu parka saimnieki, savukārt gaismas instalācijas "Ābols" autors ir metālapstrādes mākslinieks Ingars Ozolnieks sadarbībā ar Krimuldas mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un pedagogiem, bet pats ābols - novada simbols. Radošajās darbnīcās ikviens varēs izgatavot īpašas sveces, ko saglabāt sev piemiņai no Krimuldas baznīcas vai novietot īpašajā Sveču dārzā. Pasākuma programmā paredzēti arī divi kinoseansi un akustiskais koncerts baznīcā. Krimuldas novada goda saimnieki būs tautas daiļamata meistare Lilija Šica, mūsu olimpiešu Jura un Andra Šicu vecmāmiņa, Krimuldas draudzes mācītājs Austris Rāviņš un Krimuldas pašvaldības vadītājs Linards Kumskis.

Festivāls "Latvijas Goda aplis" ir viens no Latvijas valsts simtgades pasākumiem. To rīko biedrība "Staro100" sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas valsts simtgades biroju. Festivāla rīkošanu līdzfinansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.