Latvijas Goda aplis Carnikavas novadā Latvijas Goda aplis Carnikavas novadā
Logo

Latvijas goda aplis

Latvijas Goda aplis Carnikavas novadā

Lepojoties ar skaisto Carnikavas novada dabu un talantīgajiem cilvēkiem, Carnikavas novada pašvaldība 10. jūnija pievakarē aicina uz kopā būšanas svētkiem novadnieku dižkoncertā “Mēs simtgadei”, kas norisināsies Gaujmalā, Atpūtas ielā 20.

Festivāls “Latvijas Goda aplis” Carnikavā iesāksies ar izstādes “Mūsdienu mitoloģija” atklāšanu plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine”. Izstāde ievedīs rituālā noskaņā, spēka simbolos un akcentēs dabas viedumu.

Izstādē būs aplūkojami Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi – topošo gleznotāju, keramikas, tekstilmākslas, tēlniecības un modes mākslinieču radošais redzējums. Jaunie talanti ar saviem darbiem ir priecējuši arī ārvalstu apmeklētājus, taču vienkopus izstādē būs redzami pirmo reizi. Izstādes kuratore ir novadniece – māksliniece Kristīne Kutepova.

Plkst. 20.00 novadniekus un viesus aicinām uz dižkoncertu “Mēs Simtgadei”, kurā satiksies un savīsies stāsta, cilvēka, daba, ūdens un uguns burvība.

Koncertā piedalīsies Carnikavas novada amatiermākslas kolektīvi, ieskandinot Dziesmu un deju svētkus, kā arī novadā dzīvojoši mūziķi – vijolnieks Raimonds Ozols, operas mākslinieki Raimonds Bramanis, Dana Bramane un Nauris Puntulis, dziedātāja Zane Gudrā, dziedātājs Uģis Roze, ģitārists Aivars Gudrais, saksofonists Aigars Raumanis, džeza pianiste Marika Šaripo, dziedātāja Patrisha, popgrupa NANDO, kā arī instrumentālā grupa – Modris Laizāns (basģitāra), Juris Kristons (taustiņinstrumenti) un Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti).

Dižkoncertu ievadīs Carnikavas novada iedzīvotāju kopīgi īstenotās video zibakcijas “Piejūras sapņi” pirmizrāde, kurā būs apskatāmi no putna lidojuma iemūžinātie iedzīvotāju sveicieni Latvijai simtgadē.

Koncerta izskaņā, saulei rietot, virs Gaujas iedegsies uguns skulptūra "Gaujas zieds" kā simbols četru pamatelementu mūžīgai mijiedarbībai.

 

Koncerts notiks brīvā dabā pļavā Gaujas upes krastā, tāpēc apmeklētājus aicinām ierasties ar savām sedziņām vai saliekamajiem krēsliem.

 

Apmeklētājus Carnikavas novadā sveiks goda saimnieki:

Elita Terentjeva – Carnikavas novada Izglītības un kultūras nodaļas vadītāja un ilggadēja kultūras darbiniece.

Aldonis Lūkins – Carnikavas novada zvejnieku brigādes SIA “Leste” valdes loceklis un Carnikavas novada domes deputāts.

 

Mārtiņš Brauns – komponists, īpašais dižkoncerta Goda viesis
Gunārs Caune – arhitekts, pēc kura projekta ir būvēta Carnikavas pamatskola un vairākas citas Carnikavas ēkas.

10.06.2018 18:00 - 00:00

Noderīgas saites

www.pv.lv